Michał Dzierzgwa

magister fizjoterapii – absolwent Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.

Terapeuta Integracji Strukturalnej – absolwent i członek European Guild for Structural Integration in the tradition of Ida P. Rolf PH.D.

Swoją praktykę zawodową 11 lat temu rozpocząłem jako masażysta i dosyć szybko odkryłem Masaż Tkanek Głębokich. Ta droga połączona z chęcią rozwoju skierowała mnie na Integrację Strukturalną/Rolfing. Niestety w tamtym czasie była to metoda niedostępna w naszym kraju. Dzięki zbiegom okoliczności (nic nie dzieje się przypadkowo) pięć lat później zakwalifikowałem się na pierwszą edycję szkolenia IS w Polsce.

W swojej pracy patrzę na człowieka całościowo, aby sprawdzić jak jego sylwetka, sposób poruszania i nawyki wpływają na zgłaszane dolegliwości. Podczas terapii głównie posługuje się metodą Integracji Strukturalnej (IS). IS dąży do wydłużenia, rozciągnięcia i zmiękczenia tkanek łącznych (głównie powięzi) tak, aby uwzględniając zasady biomechaniki i indywidualnie prezentowane przez Pacjenta wzorce posturalne, zrównoważyć napięcia ciała, przywrócić jego optymalne ułożenie w przestrzeni, przywrócić możliwość ruchu i pozwolić Pacjentowi „poczuć się wygodnie w swoim ciele”.

Poza pracą interesuję się różnymi formami aktywności ruchowej – joga, sztuki walki, Animal Flow.

Prywatnie szczęśliwy mąż i tata trójki chłopców.

Znajdziesz mnie także tutaj: